5207 2.0 czy 3.0, jaki rodzaj portu bardziej się opłaca? <span id="docs-internal-guid-768b544b-0f56-1585-df44-26bf20565e56"><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Stoisz przed sklepową półką (lub tą wirtualną, w sklepie internetowym) i zastanawiasz się nad swoim nowym pendrive'm? Mają taką samą pojemność, ale różnią się szybkością. Stajesz przed dylematem, czy dołożyć te paręnaście złotych i być super-szybkim, czy oszczędzić i mieć wersję "standard". Znając bardzo adekwatne w tej sytuacji przysłowie, że "czas to pieniądz" wydaje się, że znasz już odpowiedź. My pomożemy Ci utwierdzić się w przekonaniu, że tak. Warto!</span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b>Zapomnij o USB 1.1</b></span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Jeśli spotkałeś gdzieś (jakimś cudem) USB, które obsługuje porty 1.1, to nawet się nie zastanawiaj i uciekaj w popłochu. Maksymalną prędkość transferu danych, jaką w idealnych warunkach udałoby Ci się za jego sprawą osiągnąć, to zawrotne 1,5MB/s. Nie trudno policzyć ile zajęłoby zgrywanie 150 MB. </span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;"><b>2.0 i 3.0</b></span></p><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Osiągi dwóch powyższych przedstawiają się już znacznie lepiej. Musimy jednak mieć na względzie, że jest tak jak w powyższym przypadku jest to ich maksymalna prędkość, która jest niezwykle trudna do osiągnięcia w domowych warunkach. </span></p><br><p dir="ltr" style="margin-top: 0pt; margin-bottom: 0pt;"><span style="vertical-align: baseline;">Pamięć USB 2.0 oferuje transfer 60MB/s, a ta wyposażona w port 3.0 aż 10 razy więcej - 600 MB/s. W rzeczywistości możesz liczyć na to, że <a href="http://www.alstor.pl/produkty/pamieci-masowe-archiwizacja/pamieci-usb/">pamięci USB wyposażone w te rodzaje portów</a> będą przesyłać dane odpowiednio z prędkością około 30 MB/s i około 400MB/s.</span></p><div><span style="font-size: 14.6667px; font-family: Arial; vertical-align: baseline; white-space: pre-wrap;"><br></span></div></span> 2016-09-11

2.0 czy 3.0, jaki rodzaj portu bardziej się opłaca?

2016-09-11

Stoisz przed sklepową półką (lub tą wirtualną, w sklepie internetowym) i zastanawiasz się nad swoim nowym pendrive'm? Mają taką samą pojemność, ale różnią się szybkością. Stajesz przed dylematem, czy dołożyć te paręnaście złotych i być super-szybkim, czy oszczędzić i mieć wersję "standard". Znając bardzo adekwatne w tej sytuacji przysłowie, że "czas to pieniądz" wydaje się, że znasz już odpowiedź. My pomożemy Ci utwierdzić się w przekonaniu, że tak. Warto!


Zapomnij o USB 1.1

Jeśli spotkałeś gdzieś (jakimś cudem) USB, które obsługuje porty 1.1, to nawet się nie zastanawiaj i uciekaj w popłochu. Maksymalną prędkość transferu danych, jaką w idealnych warunkach udałoby Ci się za jego sprawą osiągnąć, to zawrotne 1,5MB/s. Nie trudno policzyć ile zajęłoby zgrywanie 150 MB.


2.0 i 3.0

Osiągi dwóch powyższych przedstawiają się już znacznie lepiej. Musimy jednak mieć na względzie, że jest tak jak w powyższym przypadku jest to ich maksymalna prędkość, która jest niezwykle trudna do osiągnięcia w domowych warunkach.


Pamięć USB 2.0 oferuje transfer 60MB/s, a ta wyposażona w port 3.0 aż 10 razy więcej - 600 MB/s. W rzeczywistości możesz liczyć na to, że pamięci USB wyposażone w te rodzaje portów będą przesyłać dane odpowiednio z prędkością około 30 MB/s i około 400MB/s.