Zalety serwera w chmurze

2019-04-02

Serwer w chmurze zyskał bardzo wielu zwolenników, bo pozwala zaoszczędzić pieniądze i w dowolnej chwili modyfikować się pod realne zapotrzebowanie firmy. Jest to coś zdecydowanie nowego i zdecydowanie ułatwia życie w bardzo wielu przypadkach. Przedsiębiorcy widzą w tym bardzo wiele zalet, bo nikt nie lubi płacić za coś co może nie zostać w pełni wykorzystane. W każdej firmie bardzo ważna jest oszczędność i nie warto przepłacać za coś, co może nam się w danym miesiącu rozliczeniowym nie przydać.


Jakie są zalety serwera w chmurze?

Wcześniejsze rozwiązania takie jak wirtualny serwer VPS i wiele innych posiadają jeden bardzo istotny minus, a mianowicie sztywną i określoną stawkę, jaką dana firma lub przedsiębiorca musi zapłacić, żeby korzystać z wszystkich dostępnych zasobów.

Jest to korzystne tylko wtedy, kiedy wiemy ile miejsca na dane naszej firmy będziemy potrzebować konkretnie, bo tylko tak da się określić czy zużyjemy cały zasób, za który defacto musimy zapłacić.

Serwer w chmurze - zobacz przykład - nie ma określonych stawek i płacimy tylko za to co realnie zużyje nasza firma. Kolejnym i niewątpliwym plusem jest fakt, że możemy w kilka minut zmodyfikować i zwiększyć potrzebny zasób, jeśli potrzebujemy zwiększenia przestrzeni na dysku.

Najważniejszym jednak elementem, który wygrywa zdecydowanie z innymi serwerami jest fakt, że serwer w chmurze posiada bardzo wygodny i intuicyjny panel administracyjny przez co nawet niedoświadczone i pozbawione dodatkowej wiedzy na ten temat osoby sobie świetnie poradzą z obsługą.