Domowe rozliczenia finansowe - jaki software?

2019-04-05

Umiejętnie prowadzony i zarządzany budżet domowy to niewątpliwie podstawa bezpieczeństwa finansowego rodziny. By prace nad nim zajmowały niewielki ułamek cennego czasu, warto zaopatrzyć się w programy, które usprawnią obliczenia oraz pozwolą na porównywanie ich ze sobą na przestrzeni miesięcy czy lat.


Podstawowe programy biurowe - do czego się przydadzą?


Na większości domowych komputerów na szczęście znajdziemy wszystko, co potrzebne, by domowe finanse były pod kontrolą. Za pomocą programu Excel z łatwością dokonamy rozliczeń przychodów, dochodów i wydatków, korzystając z dostępnych w Sieci szablonów do zarządzania budżetem w tym programie.


Osoby, które ze względu na prowadzoną przez siebie działalność gospodarczą wykupiły licencję na wersję Office 365 Business Premium - https://sklep.centrumxp.pl/office-365-dla-firm/office-365-business-premium, mogą dodatkowo skorzystać z opcji przechowywania zgromadzonych danych w zabezpieczonej chmurze o pojemności 1TB. Pozwoli to na uporządkowany dostęp do wszystkich rachunków również z dowolnego miejsca poza domem.


Aplikacje, które pomogą w opanowaniu finansów


Użytkowników smartfonów zapewne ucieszy fakt, iż do ich dyspozycji pozostaje ogromna liczba aplikacji dedykowanych zarządzaniu budżetem domowym. Wśród nich znajdziemy między innymi programy, które służą do skanowania i przechowywania paragonów sklepowych, śledzeniu promocji, a także zaawansowane porównywarki cen.


Jeśli posiadamy licencję na Microsoft Office 365 Business Premium, bez problemu przeniesiemy wszystkie dane na smartfon przy użyciu OneDrive, jako że pakiet ten wspiera także wersje mobilne programów. Warto także zwrócić uwagę na aplikacje takie, jak polski Kontomierz, które pozwalają na rzetelną ocenę comiesięcznych wydatków i zobowiązań. Istnieją także jego bardziej rozbudowane, anglojęzyczne odpowiedniki, wyposażone w moduły pomagające w optymalizacji finansów.