7899 Czym jest telewizor LED? <p></p><div>Zakup telewizora już od dawna nie jest prostym zadaniem. Nie chodzi nawet o to, że ilość dostępnych na sklepowych półkach modeli jest tak duża, lecz głównie o to, że zaszyfrowane są one oznaczeniami, które dla przeciętnego użytkownika są zupełnie nic nieznaczące. No bo w końcu, co może kryć się pod nazwą telewizor LED?</div><div><br></div><h2>Czym jest ten telewizor?</h2><div><br></div><div>Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom niezwykle prosta. <a href="https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-tunery/telewizory-led/">Telewizory LED Manta</a> to po prostu zwykłe, dobrze znane od lat telewizory LCD, tylko że wyposażone w nowoczesne podświetlenie.</div><div>Jak każdy doskonale wie, telewizory LCD nie posiadają naturalnego podświetlenia. Ciekłe kryształki potrafią jedynie ustawić się w odpowiedni sposób, jednak coś od spodu musi je podświetlić. W starszego typu telewizorach były to świetlówki, które okazywały się często bardzo zawodne, a także niezwykle energochłonne.</div><div>Z tego właśnie powodu zastosowano znacznie nowocześniejsze rozwiązanie w postaci diod Led. Są one o wiele bardziej skuteczne, a także potrzebują o wiele mniej energii do działania.</div><div><br></div><h2>Czy jest to dobra propozycja?</h2><div><br></div><div>Telewizory tego typu bardzo szybko zdobyły ogromną popularność, ostatecznie wypierając całkowicie z rynku przedstawicieli starszego typu.</div><div>Obecnie oprócz nich w sklepach znaleźć można tylko telewizor OLED, które faktycznie są o wiele lepsze pod względem prezentowanego obrazu, jednak jednocześnie kosztują często nawet 4-5 raz więcej niż zwykły telewizor LED, który mimo to jest bardzo dobrym urządzeniem.</div><p></p> 2019-06-13

Czym jest telewizor LED?

2019-06-13

Zakup telewizora już od dawna nie jest prostym zadaniem. Nie chodzi nawet o to, że ilość dostępnych na sklepowych półkach modeli jest tak duża, lecz głównie o to, że zaszyfrowane są one oznaczeniami, które dla przeciętnego użytkownika są zupełnie nic nieznaczące. No bo w końcu, co może kryć się pod nazwą telewizor LED?

Czym jest ten telewizor?


Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom niezwykle prosta. Telewizory LED Manta to po prostu zwykłe, dobrze znane od lat telewizory LCD, tylko że wyposażone w nowoczesne podświetlenie.
Jak każdy doskonale wie, telewizory LCD nie posiadają naturalnego podświetlenia. Ciekłe kryształki potrafią jedynie ustawić się w odpowiedni sposób, jednak coś od spodu musi je podświetlić. W starszego typu telewizorach były to świetlówki, które okazywały się często bardzo zawodne, a także niezwykle energochłonne.
Z tego właśnie powodu zastosowano znacznie nowocześniejsze rozwiązanie w postaci diod Led. Są one o wiele bardziej skuteczne, a także potrzebują o wiele mniej energii do działania.

Czy jest to dobra propozycja?


Telewizory tego typu bardzo szybko zdobyły ogromną popularność, ostatecznie wypierając całkowicie z rynku przedstawicieli starszego typu.
Obecnie oprócz nich w sklepach znaleźć można tylko telewizor OLED, które faktycznie są o wiele lepsze pod względem prezentowanego obrazu, jednak jednocześnie kosztują często nawet 4-5 raz więcej niż zwykły telewizor LED, który mimo to jest bardzo dobrym urządzeniem.